Nowe mieszkania na sprzedaż
Milicz

Milicz położony jest w centralnej Polsce, w północnej części województwa dolnośląskiego. Ma powierzchnię ponad 13 km², należy do powiatu milickiego i leży nad rzeką Barycz i jej dopływami. Milicz położony jest przy głównej drodze nr 15. Miasto posiada stację na drugorzędnej linii kolejowej ze Zgorzelca do Świdnicy i Wrocławia. Posiada też miejską komunikację autobusową z połączeniami do większych miast w okolicy oraz do wsi i okolic Milicza.

Stawy Milickie to największy w Europie kompleks, w którym na powierzchni ponad 4 km² hodowano karpie. Tradycja ta została zapoczątkowana w połowie XIX wieku, kiedy to postanowiono umocnić rzekę Barycz bocznym kanałem i stawami. Stawy zasilane były wodą rzeczną, a jej nadmiar odprowadzany był bocznym kanałem. Woda była wzbogacana piaskiem z moren, co dziś świadczy o jej wysokiej jakości. W tamtych czasach była to innowacja, gdyż taki sposób hodowli karpi nie był znany w Europie. Wkrótce sława ryb dotarła do Berlina i innych europejskich miast, a stawy Milickie były odwiedzane przez wielu naukowców.

W Miliczu znajduje się wiele starych budynków, z których większość zachowała się w doskonałym stanie. Warto zwiedzić między innymi: kościół parafialny z XVII wieku z kamienną wieżą z 1860 roku, zespół pałacowy z XVIII wieku, synagogę z XIX wieku oraz szereg przedwojennych kamienic. Znajduje się tu również ciekawe muzeum, w którym prezentowane są obiekty związane z kultura ludowa. W okolicach Milicza znajduje się wiele ciekawych zabytków, które warto zwiedzić. Po drodze można zobaczyć m.in. pomniki upamiętniające ofiary wojny oraz więzienia z dawnych czasów. Ciekawymi obiektami są także części dawnych fortyfikacji wybudowanych w odpowiedzi na zagrożenie pruską ekspansją na Śląsk.

Milicz to miasto z pięknej scenerii. Można tu nie tylko cieszyć się spacerami wzdłuż rzeki, ale także odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Nawet jeśli Państwa pobyt będzie krótki, będziecie mieli okazję zobaczyć Stawy Milickie i ich okolice, które są pełne historii i tradycji. Milicz jest miastem o bogatej historii, którą można poznać nawet dzisiaj. Wiele jego zabytków świadczy o dawnej chwale i dzisiejszym uroku.

Oferujemy Państwu nowoczesne mieszkania na sprzedaż w Miliczu, który leży w malowniczej Dolinie Baryczy. Nasza inwestycja wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnym budownictwem, które charakteryzuje się tym, że uwzględnia czynniki środowiskowe określające jego niepowtarzalny styl. Mieszkania powstają przy użyciu innowacyjnych materiałów, oferujących lepszą izolację niż w budynkach wznoszonych kilkadziesiąt lat temu. Ponadto znajdować się będą w doskonałej lokalizacji, w pobliżu wszystkich udogodnień i połączeń komunikacyjnych.